Moskitiery dęblin

Jak na przykład przespać letnią noc bez obecności owadów?

Okres letni wiąże nam się nie tylko z żarliwym słońcem, morską bryzą, ale też z orzeźwiającym powietrzem w nocy. Kiedy spotykamy się z ciepłymi nocami, śnimy o tym, by spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni orzeźwiający, zimny podmuch wiatru. Jednakże razem z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, którymi są komary, muchy a przy tym wszelkie inne owady. Potrafią doprowadzić do bezsenności, gdy wybudzając nas z lekkiego snu, dzwonią nad glowami i zapraszają do nocnej bitwy. 
W jaki sposób uniknąć takich sytuacji?
Dzisiaj pojawia się szereg możliwości zabezpieczenia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciało sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Jednak szanse te są właściwe jedynie w przypadku, gdy nie cierpimy na alergie. Są to też niezbyt stabilne a przy tym wygodne opcje, gdyż nie każdy z nas śni o tym, żeby po orzeźwiającej kąpieli spryskać całe ciało ostro aromatycznym specyfikiem. 
Najbezpieczniejszą oraz najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery
Moskitiera jest gęsto splataną siatką, zakładaną na drzwi, okna czy też łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z przeróżnych budulców, mając do wyboru między innymi siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową lub poliestrową. 
Najczęściej wybieranymi są moskitiery montowane do okna bądź do drzwi balkonowych. Są one instalowane bezinwazyjnie, z reguły z wykorzystaniem obrotowych zaczepów, niemniej jednak wyszukamy także takie, które zamocujemy taśmą dwustronną. W wypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Urządzone są w magnesy, które ułatwiają komfort użytkowania. Mając spore drzwi balkonowe prowadzące na taras, należy zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której przesuwają się skrzydła. Szczególnie wymagajacy kupujący, wypatrzą zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych oraz montowanych w roletach.
Czy siatki typu moskitiera są bezpieczne dla alergików? 
Moskitiery są najbezpieczniejszą pieczą przed owadami w wypadku ludzi cierpiących na alergię. Sam materiał, z którego zrobiony jest produkt, nie jest szkodliwy. Jednak nie szczędzi on od przenikania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w obawie o to, wielu producentów oferuje siatki antyalergiczne, zaopatrzone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę. 
Wybór właściwiej moskitiery jest wbrew pozorom niezmiernie łatwy, dlatego, że producenci w dalszym ciągu przebijają się w nowych pomysłach. Montaż pozwoli nam przespać letnie noce w komforcie i bez bojaźni o pogryzienia ciała przez owady.


Możliwość komentowania jest wyłączona.