Pokrycia dachowe lipsko

Najlepsze pokrycia dachowe

Budowa domku to przedsięwzięcie, która potrzebuje wielkiego zaangażowania, wiedzy a także fachowego doradztwa w trakcie następnych etapów pracy. Najważniejsze etapy budowy to po pierwsze fundamenty, na których podpierać się będzie cała konstrukcja, a później ściany, albowiem od towaru, z którego są zrealizowane i od precyzyjności przy ich wznoszeniu zależy przykładowo ciepło w budynku. Dodatkowe ważne etapy to stropy a także dach.
Jeśli rozchodzi się o stropy, kluczowe jest, żeby posiadały one dobrą nośność i sztywność, niemniej jednak w szczególności izolacyjność.
Natomiast dach stanowić będzie bardzo istotną ochronę dla naszego domku. Najważniejszym jego zadaniem jest ochrona przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale równocześnie zabezpieczenie wnętrza nie tylko przed uchodzeniem ciepła, ale też przed gromadzeniem się tam wilgoci.
Dach posiada zatem do spełnienia wiele znaczących zadań i wobec tego powinien być wykonany starannie i z stosownych materiałów.
Przy budowie domów jednorodzinnych, pośród najbardziej słynnych pokryć dachowych, występują się gonty bitumiczne, blachy oraz blachodachówki, dachówki ceramiczne oraz cementowe.
Za najbardziej mocne pokrycia dachowe uznaje się od wielu lat dachówki ceramiczne. Wprawdzie takie pokrycie będzie najcięższe oraz najdroższe, ale za jednym zamachem ładne a przy tym świetnie nadające się do dachów o wielorakich kształtach.
Dachówki cementowe są także popularne i z wyglądu bardzo podobne do ceramicznych, a na ich korzyść przemawia to, że są od nich lżejsze a przy tym tańsze.
Jeżeli chodzi o gonty bitumiczne podkreślić trzeba zwłaszcza ich lekkość, dzięki czemu spełniają swoją misję nawet wtedy, gdy struktura dachu nie jest dostosowana do dźwigania ciężkiego poszycia. Gonty bitumiczne to po prostu kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego, dostępne na ogół w giętkich pasach, które nie trudno dostroić do kształtu dachu. Pasy gontu da się przykleić na każdą nierówność, nawet na stare poszycia dachowe.
Bardzo chętnie stosowane, zarówno na dachy świeżo konstruowanych domów, ale także podczas renowacji starych, są blachodachówki. Ich plusem jest fakt, że są tańsze oraz znacznie lżejsze od dachówki ceramicznej. Wadą tymczasem jest jej mniejsza wytrzymałość i to, że słabiej tłumią wrzask, a zatem deszcz, grad czy wiatr będą bardzo słyszalne na poddaszu domu z takim pokryciem dachowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

nawozy