ŚCIANY MUROWANE

Planując lub rozpoczynając budowę domu jednorodzinnego, warto co nieco dowiedzieć się o fundamentach, ścianach i stropach. Przedstawiamy podstawowe informacje na temat ścian murowanych. Zacznijmy zatem od początku. Co to są ściany murowane? Są to takie ściany, do budowy których użyto jednego materiału. Często wykańcza się je tynkiem bądź różnego rodzaju płytami.

Wśród ścian murowanych można wyróżnić ściany wykonane z kamienia, z cegieł lub pustaków porotherm 25 i bloczków. Różnią się one od siebie między innymi wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia oraz izolacją akustyczną. Ponadto każda z nich charakteryzuje się innymi kosztami budowy. Charakterystyczną cechą ścian murowanych jest przede wszystkim ich trwałość i z tego powodu są najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Pustaki porotherm 25 są ogniotrwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Pustaki porotherm 25 gwarantują stabilność budynku i są w stanie przetrwać w nienaruszonym stanie nawet kilkaset lat, w przeciwieństwie do ścian drewnianych czy gipsowych. Ponadto są wytrzymałe, zatem można swobodnie wiercić w nich dziury i wieszać ciężkie przedmioty, bez obaw, że coś nam spadnie na głowę. Trzeba również pamiętać, że zastosowanie ścian murowanych w dużej mierze ogranicza modernizację i przebudowę budynku w przyszłości, ponieważ rozbiórka takiej ściany jest dość kosztowna oraz wymaga sporego nakładu pracy. Warto wiedzieć, że postawienie ścian murowanych wydłuża proces budowy domu, ponieważ konkretne etapy i czynności należy wykonywać w określonych porach roku i przy odpowiedniej temperaturze..Możliwość komentowania jest wyłączona.